Prezantimi me shumicë i lidhësit ECU Prodhuesi dhe Furnizuesi |Xuyao

Prezantimi i lidhësit ECU

Përshkrim i shkurtër:


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

përshkrim i produktit

Nëse motori krahasohet me "zemrën" e makinës, atëherë "truri" i makinës duhet të jetë ECU.Pra, çfarë është një ECU? ECU është i njëjtë me mikrokompjuterin e zakonshëm me një çip, i cili përbëhet nga mikroprocesori, memoria, ndërfaqja hyrëse/dalëse, konverteri analog në dixhital dhe qarqet e integruara si formimi dhe drejtimi.Roli i ECU është të llogarisë kushtet e drejtimit të automjetit përmes sensorëve të ndryshëm, në mënyrë që të kontrollojë shumë parametra si ndezja e motorit, raporti ajër-karburant, shpejtësia në boshe dhe riciklimi i gazit të shkarkimit. Temperatura e punës është -40 deri në 80 gradë, dhe gjithashtu mund të përballojë dridhje të mëdha, kështu që probabiliteti i dëmtimit të ECU është shumë i vogël.Në ECU, CPU është pjesa kryesore.Ka funksionet e llogaritjes dhe kontrollit.Kur motori është në punë, ai mbledh sinjalet e secilit sensor, kryen llogaritjet dhe i konverton rezultatet e llogaritjeve në sinjale kontrolli për të kontrolluar punën e objektit të kontrolluar. Lidhësit globalë të automobilave përbëjnë rreth 15% të industrisë së lidhësve. dhe pritet të zërë një pjesë më të madhe në të ardhmen e nxitur nga produktet elektronike të automobilave.Për sa i përket strukturës së kostos së produktit, kostoja mesatare e lidhësve të përdorur në çdo makinë në Kinë është vetëm disa qindra juanë, dhe kostoja e lidhësve për makinë në vendet e huaja është rreth 125 deri në 150 dollarë.potencial të madh zhvillimi.Në të ardhmen, çdo makinë do të përdorë 600-1000 konektorë elektronikë, shumë më i madh se numri i përdorur sot. Prandaj, në të ardhmen, industria e autokonektorëve të Kinës do të jetë një treg shumë konkurrues midis ndërmarrjeve të financuara nga jashtë dhe ndërmarrjeve lokale kineze!

detaje foto

detaje-1
detaje-2
detaje-3
5_看图王

rreth nesh

Yueqing Xuyao ​​Electric Co., Ltd. ka qenë e specializuar në lidhësit e automobilave për më shumë se 10 vjet.Kompania ka më shumë se 3000 produkte, ndër të cilat prodhimi dhe personalizimi i lidhësve ECU është më i njohuri në rreth.Ajo ka bashkëpunuar me shumë kompani makinash si FAW-Volkswagen, Geely dhe BYD.Cilësia e furnizimit është e shkëlqyer dhe reputacioni është i shkëlqyer.Ne mezi presim një bashkëpunim të thellë me njerëz nga të gjitha sferat e jetës në mbarë botën.


  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni