на Воведување на конектори за ECU на големо Производител и добавувач |Ксујао

Воведување на конекторот ECU

Краток опис:


Детали за производот

Ознаки на производи

Опис на производот

Ако моторот се спореди со „срцето“ на автомобилот, тогаш „мозокот“ на автомобилот треба да биде ECU.Значи, што е ECU? ECU е исто како и обичниот микрокомпјутер со еден чип, кој е составен од микропроцесор, меморија, влезно/излезен интерфејс, аналогно-дигитален конвертор и интегрирани кола како што се обликување и возење.Улогата на ECU е да ги пресмета условите за возење на возилото преку различни сензори, за да контролира многу параметри како што се палењето на моторот, односот воздух-гориво, брзината на мирување и рециркулацијата на издувните гасови. Работната температура е -40 до 80 степени, а може да издржи и големи вибрации, така што веројатноста за оштетување на ECU е многу мала.Во ECU, процесорот е основниот дел.Има функции на пресметка и контрола.Кога работи моторот, тој ги собира сигналите од секој сензор, врши пресметки и ги претвора резултатите од пресметките во контролни сигнали за да ја контролира работата на контролираниот објект. Глобалните автомобилски конектори сочинуваат околу 15% од индустријата на конектори. а се очекува да заземе поголем дел во иднина поттикнат од автомобилските електронски производи.Во однос на структурата на трошоците на производот, просечната цена на конекторите што се користат во секој автомобил во Кина е само неколку стотици јуани, а цената на конектори по автомобил во странски земји е околу 125 до 150 долари.голем потенцијал за развој.Во иднина, секој автомобил ќе користи 600-1.000 електронски конектори, многу повеќе од бројот што се користи денес. Затоа, во иднина, кинеската индустрија за конектори за автомобили ќе биде многу конкурентен пазар помеѓу претпријатијата финансирани од странство и кинеските локални претпријатија!

детали слика

детали-1
детали-2
детали-3
5_看图王

за нас

Yueqing Xuyao ​​Electric Co., Ltd. е специјализирана за автомобилски конектори повеќе од 10 години.Компанијата има повеќе од 3.000 производи, меѓу кои производството и прилагодувањето на ECU конектори е најпознато во кругот.Соработуваше со многу автомобилски компании како што се FAW-Volkswagen, Geely и BYD.Квалитетот на понудата е одличен, а репутацијата е одлична.Се радуваме на длабинска соработка со луѓе од сите сфери на животот ширум светот.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја